Silvestrovanje na Zaplani 2009

Na Zaplano smo šli že dan pred Silvestrovim, 30. decembra 2009. Zbralo se nas je nekaj čez dvajset, naslednji dan pa so se pridružili še drugi naši prijatelji in prijateljice.

Ker je bilo med nami nekaj novih obrazov, smo prvi večer imeli možnost spoznati drug drugega. To smo storili v parih, tako da smo skupini predstavili drug drugega. Med nami je bila tudi prijateljica iz Brazilije, Sara Sampiao, ki so jo med nas povabili Polona in njeni prijatelji. Ti so skupaj preživeli mesec dni na različnih postojankah revne brazilske pokrajine, iz katere prihaja tudi naša gostja. Naslednji dan smo dopoldne šli na sprehod do kapelice, v popoldanskih urah pa smo si razdelili delo za pripravo silvestrskega večera. Skupni silvestrski večer smo začeli z molitvijo in blagoslovom Doma. Zmolili smo rožni venec in zapeli nekaj pesmi. Sledila je okusna silvestrska večerja. Približno ob 23. uri smo imeli sveto mašo in med njo pričakali novo leto. Po maši smo si drug druge- mu voščili lepe in iskrene novoletne želje ter zaplesali ob glasbi Zlatka in Boruta, ki je po nekaj letih zopet prijel za trobento. Novoletni dan smo v večini začeli s popoldnevom. Po obedu smo imeli tombolo, pri kateri smo si razdelili prinesena darila. V večernih urah pa nam je Sara predstavila svojo življenjsko zgodbo. Večer smo zaključili s sveto mašo. Predzadnji dan smo si ogledali film o Materi Tereziji, se kepali v novozapadlem snegu in pripravili zabavni večer. Bil je to prost dan, kot nalašč za romantiko in temu podobno. Celo intervju sem dala o tem dogodku. Zadnji dan smo se udeležili nedeljske svete maše v župnijski cerkvi in se po dobrem kosilu poslovili. Zaželeli smo si vse dobro v letu, ki je pred nami. Dnevi so bili nepozabni in zaželeli smo si,da bi še kdaj skupaj preživeli silvestrovanje na Zaplani. Od vsakega sem odnesla delček srca za spomin v upanju naslednjega srečanja.

Ana Kopač

Lokacija: